NOVINKY

NOVINKY

Koncert Maluma

Nekomentované Aktuality Novinky - Tlačové správy Pripravujeme

Hviezda latinskej Ameriky, idol mladej generácie. Maluma.

Juan Luis Londoño sa narodil v kolumbijskom Medelinu a svoje umelecké meno poskladal zo začiatočných písmen mien svojej matky, otce a sestry. Svoju hudobnú kariéru odštartoval albumom Magia. Ďalší album Pretty Boy, Dirty Boy si vybojoval prvé miesto v hitparádach. Medzi najznámejšie single z tohoto albumu patria El Tiki, Borró Cassette alebo El Perdedor. S týmto albumom tiež odštartoval svoje prvé
turné Maluma World Tour, ktoré vyvolalo obrovský úspech u fanúšikov. Spoločne nazpieval tiež duet s Ricky Martinom, speváčkou Thaliou a Shakirou, s ktorou naspieval už tri pesničky. Medzi najpopulárnejšie patrí hit Chantaje.

V roku 2018 získal latinskoamerickú Grammy za nejlepší súčasný pop album F.A.M.E. Maluma je tiež jedným z najsledovanejších umelcov na sociálnych sieťach, kde má viac ako 23 miliónov fanúšikov na Facebooku a cez 38 miliónov sledujúcich na Instagrame.

Na svojom oficiálnom YouTube/VEVO kanále má viac ako 9 miliárd vzhliadnutí a viac ako 18 milionov registrovaných uživateľov, čo mu zaistilo cenu YouTube Diamond Play Button.