HABANA SOCIAL CLUB

 

Habana Social Club Orquestra Musica roztancuje aj Slovensko

Kubánska skupina Habana Social Club Orquestra Musica, plná tanečných rytmov odzkadľujúca životný štýl na Kube sa po prvýkrát predstaví na Slovensku. Svoje koncerty zaháji počas zimných mesiacov v Bratislave, Komárne, Žiline, Banskej Bystrici . Posledný koncert na Slovensku sa uskutoční v Piešťanoch. Po nich sa presunie celé ich pôsobebie do zahraničia, kde odohrajú svoje latinsko – americké turné na 80 miestach.

Počas turné je pre návševníkov pripravená show pozostávajúca z tancov a rytmickej hudby, ktorá je doprevádzaná svetelnými efektmi. Môžete sa tešiť na jedinečný hudobný koncert s autentickou dekoráciou, kubánskymi tanečníkmi, farebnými kostýmami, s havanskou každodennou zladenou atmosférou. Pri akusticky upravených svetových latinsko-amerických piesňach odznejú aj najväčšie kubánske hity : Flov palida, Chan – Chan, Bailando, Vivir Mi Vida, Che commandante, Guantanamera, Caballo viejo, Represent Cuba, alebo Se que te amo, ktorú prepracoval aj Ricky Martin.

Koncert osloví nielen mladú generáciu ale aj starších. Mladých nadchne dynamika, vášeň, energia, ktoré sa spolu navzájom spájajú a nenechájú človeka sedieť. Zatiaľ čo staršia generácia si zaspomína na svoju mladosť a vtiahne ich opäť do rytmou života a množstva pokušení, ktoré kubánska hudba ponúka.

Skupiny Habana Social Club hrá viac než polovicu storočia stále s novými a novými virtuózmi. V jedenásť člennej skupine sa za roky svojej existencie vymenilo viacero ich členov. Spolu hrajú starší aj mladší muzikanti. Clemente Hechevarria a Rubén Gonzáles, ktorí boli zakladateľmi hudobnej skupiny s myšlienkou: „Život kubánskeho národa sa odzkadľuje v piesňach kubáncov, ktoré hovoria všetkým ľuďom do srdca. Bez výnimky si ich človek ihneď obľúbi, pretože sú o ľudských citoch. Toto hudobné dedičstvo vyžaduje obrovskú pokoru a zodpovednosť pre nás hudobníkov“.

Kubánska hudba nie je len hudba, ale ich životný štýl, ku ktorému sú vedení od malička. Je to súčasť ich života. Kamkoľvek idete, všade narazíte na hudbu a tanec, je to ich prostriedok na vyjadrenie. Cez veľké utrpenia kubánskeho ľudu si hudbou udržiavali chuť do života a hovoria ňou, ako majú radi život. Hudba a tanec pre kubáncov znamená spôsob života a týmto spôsobom vyjadrujú svoje radosti a starosti. Na Kube vzniklo viacero nadaných hudobných skupín a tanečníkov, ale najlepšou z nich je Habana Social Club Orquestra Musica. Je číslom jedna a patrí medzi špičku v tomto hudobnom odvetví.

Latinsko-americkí novinári tvrdia, že je vhodným nasledovníkom skupiny Buena Vista Social Club. Má pestrý repertoár piesní, ktoré sa okamžite uchytia na hubnom poli a stávajú sa hitom podobne ako aj u jej predchodcov. Buena Vista Social Club sa rozlúčili minulý rok a opustili svoju hudobnú dráhu na Adios turné.

Po tejto rozlúčke začala byť Habana Social Club ešte viac populárnejšia. O to viac ich motivovalo, aby svoju kultúru šírili ďalej a prebúdzali svoj životný štýl „Buena Vista“ aj u iných. Neodmysliteľnou spomienkou sú piesne od Omara Portuondo či Ibrahim Ferrera. V ich piesňach môžeme nájsť nielen utrpenie a boj za lepší život či podmienky, ale radosť ktorá ich sprevádzala počas života.

  • 7.12.   o 19.00 hod. Bratislava Ymca MMC club
  • 8.12.  o 19.00 hod. Komárno MsKS
  • 9.12.  o 19.00 hod.  Žilina Dom Odborov
  • 10.12. o 19.00 hod. Banská Bystrica Športová  Hala Štiavničky
  • 11.12. o 19.00 hod.  Piešťany Dom Umenia

 

 

Dalšie v ponuke