PONUKA

PONUKA

Ruský Kozáci

Najlepší ruskí tanečníci všetkých čias! Štátny tanečný súbor „Ruskí kozáci“ je jeden z najuznávanejších profesionálnych tanečných súborov v Rusku. Strhujúci a dynamický koncertný program kozáckych tancov, ktorý si podmanil fanúšikov tanečného umenia aj v iných krajinách Európy a Spojených štátov. Celosvetovo preslávená tradičná Kalinka s rýchlymi piruetami, vojenské pochody donských Kozákov, dievčenský tanec Kaťuša či ukrajinský ľudový tanec Gopak. Skrátka to najlepšie z ruského tanečného folklóru.
Súbor je v Rusku tiež nazývaný Veľkým kozáckym baletom, čo naznačuje blízkosť umelcov ku klasickému štýlu a úroveň programu, ktorý obsahuje ukážky rôznych kozáckych spevov a tanečnej tradície od rieky Don a Čierneho mora až po Sibír a Ďaleký východ. Ruský kozácky tanečný súbor predvádza vzrušujúci dvojhodinový hudobno – tanečný program, ktorým vykreslujú nielen divokú náturu Kozákov, ale rozpráva príbehy boja, slávy, lásky a zrady prostredníctvom strhujúceho tanca a dunivých rytmov. Nebudú chýbať ani akčné súboje so šabľami či falošnými zbraňami s charakteristickým nasadením a nadľudským predvedením ruských tanečníkov.
Obrovský úspech zažili Ruskí kozáci vo Veľkej Británii, kde na prvé turné s 21 vystúpeniami vycestovali v roku 2001. Vo februári a marci  roku 2002 nasledovalo ďalších 28 miest a v roku 2003 ďalších 35 predstavení. Kozáci sa dočkali vo Veľkej Británii veľkého uznania a tiež niekoľkých televíznych prenosov televízie BBC.
V divadelných kritikách vo Veľkej Británii bolo uvedené:
21.8. 2001 The Scotsman: „Zabudnite na Riverdance. Táto skupina je hodna toho, aby bola nazývaná najlepšou na svete.“
2.2. 2002 Daily Telegraph: „ Ich predstavenie je najlepšie nazvať jediným slovom – úžasné!“
28.2.2002 The Times: „Strhujúci výkon ruských Kozákov. Drvenie, skoky a otočky prevedené rýchlosťou tornáda.“