NOVINKY

NOVINKY

Alexandrovci Exlusive Tour 2013 – Tichá noc

Nekomentované Referencie

Agentúra KOM-ART Vám priniesla Vianočné exkluzívne turné “Tichá noc” na Slovensko!

Obrovský úspech a všade beznádejne vypredané koncerty na Vianočnom turné Alexandrovcov. Na Slovensku všetky koncerty vypredané už mesiac pred koncertmi!
Súbor v roku 2015 chystá Megatour k výročiu oslobodenia našich štátov. Znova sa ukazálo že jeden z najlepších súborov sveta predviedol famózny výkon!
V roku 2015 MEGA ALEXANDROV EUROPEAN TOUR!

História legendárneho ruského speváckeho zboru siaha až do roku 1929. Od tohto roku súbor cestuje po svete a predvádza nezameniteľné piesne ruského národa. Postupne sa súbor rozrástol i o baletnú časť. V doterajšej histórii aplaudovali tomuto súboru vypredané sály v podstate na celom svete (napríklad v Rakúsku, Alžírsku, Anglicku, Belgicku, Bulharsku, Nemecku, Vietname, Holandsku, Egypte, Taliansku, Kanade, Číne, Kórei, Kube, Mexiku, Mongolsku, Švajčiarsku, Japonsku a v mnohých ďalších) V roku 2013 im budú môcť po viac ako 7 ročnej prestávke aplaudovať opäť Košice.

Hlavnou silou ich repertoáru sú celosvetovo známe piesne, hlavne vďaka podaniu Alexandrovovcov „Kalinka“, „Donci – Molodci“, „Šli vojaci“…
Alexandrovovci boli i prvými, kto naspieval slávny „Sojuz nerušimyj“, teda hymnu ZSSR. Popri Ruskej klasike si v ich podaní môžeme vypočuť i Verdiho„Zbor židov“ z Nabuka, Musorského „Raschodilas, razguljalas“, Meisnovu „Delilah“ a mnoho ďalších svetových melódií.

Sme presvedčení o tom, že hudobné umenie zboru s viac ako 120 členmi, tanečníkmi, spevákmi ,muzikantami s 2 veľkoplošnými obrazovkami vo Vás zanechá nezabudnuteľné zážitky. Zbor prežil komunizmus, perestrojku, divoký kapitalizmus, ťažké 90-te roky. Aj vtedy, keď ho chceli rozprášiť a prestali financovať a aj dnes cez putinovskú éru. Prežil, lebo spája búrlivé emócie, ktoré dokážu takto vyjadriť hádam len Rusi, s absolútnym profesionalizmom. Nikdy nepoužívajú playback, vždy svoje vystúpenie prežívajú tak, akoby bolo posledné. Koncert sa uskutoční niekoľko dní pred sviatkom Vianoc a bude slávnostne ladený do takejto atmosféry o čom svedčí aj oficiálny názov TICHÁ NOC S ALEXANDROVCAMI.

Hovorí sa, že kto nepočul Alexandrovovcov, nepochopí ruskú rozorvanú dušu.